Тарас і Петро Франки серед членів учительського відділу товариства «Сокіл-Батько»

Фото групове

Тарас і Петро Франки серед членів учительського відділу товариства «Сокіл-Батько»

Зліва направо: проф. І. Боберський – провідник відділу, Степан Гайдучок, Тарас Франко, Омелян Гузар, Петро Франко, Іван Ігнат, Олесандр Довбенко, Ігор Федів.

Дата: 1909 р. (за матеріалами сучасної історіографії – весна 1913 р.)

Оригінал

Матеріал: фотопапір

Техніка: фотодрук, чорно-білий

Розмір:

Опис: На світлині зображено Тараса Франка (третій зліва) і  Петро Франко (четвертий праворуч серед членів учительського відділу товариства «Сокіл-Батько». На фото зображено 8 чоловіків молодого віку, одягнених у спортивну форму (білі футболки та чорні штани), що  стоять в шеренгу, руки витягнуті вздовж тулуба. Світлина на фоні темної стіни, підлога світла, ймовірно зроблена в інтер’єрі гімнастичного залу.

У нижньому лівому куті чорним чорнилом проставлено римську цифру «ХІІ».

На світлині зображено Учительський відділ товариства “Сокіл-Батько” у Львові.  У сучасній історіографії подається така атрибутація фото: Учительський відділ товариства “Сокіл-Батько” у Львові. Зліва направо: професор Іван Боберський – провідник відділу, Степан Гайдучок, Тарас Франко, Омелян Гузар, Петро Франко, Іван Ігнат, Олександр Довбенко, Ігор Федів. Весна 1913 р. З приватного архіву Степана Гайдучка (м. Львів). (Сова А. Петро Франко, Степан Гайдучок та інші на першій футбольній зустрічі спортового товариства «Україна» // Електронний ресурс [Режим доступу:] https://photo-lviv.in.ua/petro-franko-stepan-hayduchok-ta-inshi-na-pershiy-futbolniy-zustrichi-sportovoho-tovarystva-ukraina

Стан збереження: добрий

Легенда: Світлина зберігалася у приватному  архіві родини Франків. Передане до фондової колекції Роландом Франком у 2016 р.

 

 


Ми з вдячністю приймаємо ваші теплі слова!
Ваша думка надзвичайно важлива для нас.

Вітаю! Нарешті маємо у Києві музей  Івана Франка і його родини – з чим Вас усіх вітаю! Чудова експозиція, гідна нашого Каменяра. Вражений експонатами,  а автентичні документи – вражають. Щира подяка усім, хто долучився до створення музею. Плідної Вам праці й надалі. А Роландові  Франку – многая літа!

Дмитро
Отримали величезне задоволення, поринувши в домашню атмосферу Франкової  родини. Величезне Вам дякуємо за цей музей. Його неймовірну, неповторну атмосферу хочеться пити великими ковтками. А цікаві факти про Івана  Франка і його дітей захоплюють.
Taisa Lu
Наш колектив захоплений всім що побачив у цьому чудовому музеї. Від усієї душі ми вдячні що у Києві існує такий музейний заклад, де можна пізнати непросту  історію життя Тараса Франка, а також дізнатись про Івана Франка та його родину. Екскурсія  цікава, жива, подекуди навіть дотепна. Наша група різнорідна, але всі залишились задоволені почутим і побаченим. Щиро дякуємо працівникам музею.
Наталія