Тарас Франко і Катерина Фалькевич у день весілля

Цифрова копія.

Дата: 12 серпня 1922 р.

Місце зйомки: м. Бібрка

Матеріал: фотопапір

Техніка: фотодрук, сепія

Стан збереження: є ознаки згасання.

 

 

Опис: На світлині зображено групу людей (10 осіб дорослого віку, 5 чоловіків і 5 жінок) одягнених у святкове вбрання, європейське. На першому плані сидять Катерина Фалькевич ( тримає в руках букет квітів) та Тарас Франко, вбрані у весільний одяг.  Позаду, у другому ряді стоять Ольга Франко (з дому Білевич, дружина П. Франка, третя зліва) і Петро Франко (четвертий зліва). Фото зроблене на подвірї, на задньому плані частина білої стіни.

Шлюб Т. Франка і К. Фалькевич відбувся 12 серпня 1922 р. у м. Бібрка у церкві Пресвятої Покрови. Обряд вінчання здійснив о. Олександр Данилович, свідки: Юліан Ярошинський з боку нареченої, Петро Франко з боку нареченого.

«Весілля було у Бібрці, в одній із двох кімнат хати Фалькевичів. Час був такий, що про якесь пишне весілля говорити не доводилося. Скромність взагалі була притаманна українським забавам того часу, особливо повоєнної розрухи. Згадують, що навіть шлюб Тарас Франко брав у позиченому фраці. На памʼять про подію молоді, свідки шлюбу та дружки з дружбами зробили світлину на подвір’ї Фалькевичів (ріг вул. Сокола й 26 листопада, нині Галицька й 22 січня)». (Шах Т. Бібрський слід Тараса Франка / Тарас Шах // Воля народу. – 2016 – 25 серпня (№35). – С. 3.).

 

 


Ми з вдячністю приймаємо ваші теплі слова!
Ваша думка надзвичайно важлива для нас.

Вітаю! Нарешті маємо у Києві музей  Івана Франка і його родини – з чим Вас усіх вітаю! Чудова експозиція, гідна нашого Каменяра. Вражений експонатами,  а автентичні документи – вражають. Щира подяка усім, хто долучився до створення музею. Плідної Вам праці й надалі. А Роландові  Франку – многая літа!

Дмитро
Отримали величезне задоволення, поринувши в домашню атмосферу Франкової  родини. Величезне Вам дякуємо за цей музей. Його неймовірну, неповторну атмосферу хочеться пити великими ковтками. А цікаві факти про Івана  Франка і його дітей захоплюють.
Taisa Lu
Наш колектив захоплений всім що побачив у цьому чудовому музеї. Від усієї душі ми вдячні що у Києві існує такий музейний заклад, де можна пізнати непросту  історію життя Тараса Франка, а також дізнатись про Івана Франка та його родину. Екскурсія  цікава, жива, подекуди навіть дотепна. Наша група різнорідна, але всі залишились задоволені почутим і побаченим. Щиро дякуємо працівникам музею.
Наталія