Тарас Франко, 1969

Фото портретне

Тарас Франко

Дата: 1969 р.

Місце зйомки: Київ

Оригінал

Матеріал: фотопапір

Техніка: фотодрук, чорно-білий

Опис: Погрудне зображення Тараса Франка в період, коли він з родиною проживав у Києві. На світлині зображено чоловіка похилого віку, з зачесаним назад волоссям, одягненого у темний піджак і вишиту українську сорочку з стоячим комірцем.

Обов’язковим атрибутом української ідентичності в сім’ї Франків була вишиванка.

 Ще до сьогодні співробітники київського Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, у якому працював Тарас Франко після вимушеного переїзду зі Львова до Києва, згадують, які красиві вишиванки носив син письменника. І це було у підʼяремні радянські роки, коли за вишиванку можна було легко загриміти до буцегарні.

От як запам’ятався Тарас Франко  Павлові Загребельному: «Тарас Іванович був точною копією свого великого батька: соколино-сірі очі, нервовий ніс, чітка окресленість обличчя, навіть отой “їжачок” на голові, та ще вишивана сорочка, здається чи не така самісінька, як на відомому портреті класика».

Важливим засобом візуального вираження української самоідентифікації у зрусифікованому місті для Тараса Франка стало носіння вишиванки.

Стан збереження: добрий

Легенда: Світлина зберігалася у приватному  архіві родини Франків. Передане до фондової колекції Роландом Франком у 2016 р.

 

 

 

 


Ми з вдячністю приймаємо ваші теплі слова!
Ваша думка надзвичайно важлива для нас.

Вітаю! Нарешті маємо у Києві музей  Івана Франка і його родини – з чим Вас усіх вітаю! Чудова експозиція, гідна нашого Каменяра. Вражений експонатами,  а автентичні документи – вражають. Щира подяка усім, хто долучився до створення музею. Плідної Вам праці й надалі. А Роландові  Франку – многая літа!

Дмитро
Отримали величезне задоволення, поринувши в домашню атмосферу Франкової  родини. Величезне Вам дякуємо за цей музей. Його неймовірну, неповторну атмосферу хочеться пити великими ковтками. А цікаві факти про Івана  Франка і його дітей захоплюють.
Taisa Lu
Наш колектив захоплений всім що побачив у цьому чудовому музеї. Від усієї душі ми вдячні що у Києві існує такий музейний заклад, де можна пізнати непросту  історію життя Тараса Франка, а також дізнатись про Івана Франка та його родину. Екскурсія  цікава, жива, подекуди навіть дотепна. Наша група різнорідна, але всі залишились задоволені почутим і побаченим. Щиро дякуємо працівникам музею.
Наталія