Тарас Франко
Дата: 1969 р.
Місце зйомки: Київ
Оригінал
Матеріал: фотопапір
Техніка: фотодрук, чорно-білий
Опис: Погрудне зображення Тараса Франка в період, коли він з родиною проживав у Києві. На світлині зображено чоловіка похилого віку, з зачесаним назад волоссям, одягненого у темний піджак і вишиту українську сорочку з стоячим комірцем.
Обов’язковим атрибутом української ідентичності в сім’ї Франків була вишиванка.
Ще до сьогодні співробітники київського Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, у якому працював Тарас Франко після вимушеного переїзду зі Львова до Києва, згадують, які красиві вишиванки носив син письменника. І це було у підʼяремні радянські роки, коли за вишиванку можна було легко загриміти до буцегарні.
От як запам’ятався Тарас Франко Павлові Загребельному: «Тарас Іванович був точною копією свого великого батька: соколино-сірі очі, нервовий ніс, чітка окресленість обличчя, навіть отой “їжачок” на голові, та ще вишивана сорочка, здається чи не така самісінька, як на відомому портреті класика».
Важливим засобом візуального вираження української самоідентифікації у зрусифікованому місті для Тараса Франка стало носіння вишиванки.
Стан збереження: добрий
Легенда: Світлина зберігалася у приватному архіві родини Франків. Передане до фондової колекції Роландом Франком у 2016 р.