Свідоцтво зрілості Петра Франка

Свідоцтво зрілості № 47, видане Цісарсько-королівською Академічною гімназією у Львові Петрові Франку.

 Цифрова копія першої сторінки. Оригінал зберігається у Центральному державному історичному архіві України, м. Львова (ЦДІАК України у Львові, ф. 640, оп. 1, спр. 2, арк. 16).

Дата: 6 липня 1909 р.

Місце: Львів

Матеріал оригіналу: папір, чорнило.

Кольоровий друк, рукопис, з підписом та печаткою.

Документ написано чорним чорнилом на стандартному типографському бланку. Завірений підписом директора гімназії, голови екзаменаційної комісії, класного керівника та печаткою закладу. У верхній правій частині – фіскальна марка. У верхньому лівому куті номе: «ч.47» вписаний від руки.  Також у ньому зазначено інформацію:  дату, місце народження, віросповідання. Вказано, що П. Франко закінчив гімназійні студії у 1901/2 – 1909/10 рр., класи І – УІІІ; здав іспит зрілості на основі міністерського розпорядку 29 лютого 1908 р. за першим разом. На основі іспиту одноголосно визнано П. Франка «зрілим» – тобто готовим до студій в університеті.

Мова документу: українська.

 

 


Ми з вдячністю приймаємо ваші теплі слова!
Ваша думка надзвичайно важлива для нас.

Вітаю! Нарешті маємо у Києві музей  Івана Франка і його родини – з чим Вас усіх вітаю! Чудова експозиція, гідна нашого Каменяра. Вражений експонатами,  а автентичні документи – вражають. Щира подяка усім, хто долучився до створення музею. Плідної Вам праці й надалі. А Роландові  Франку – многая літа!

Дмитро
Отримали величезне задоволення, поринувши в домашню атмосферу Франкової  родини. Величезне Вам дякуємо за цей музей. Його неймовірну, неповторну атмосферу хочеться пити великими ковтками. А цікаві факти про Івана  Франка і його дітей захоплюють.
Taisa Lu
Наш колектив захоплений всім що побачив у цьому чудовому музеї. Від усієї душі ми вдячні що у Києві існує такий музейний заклад, де можна пізнати непросту  історію життя Тараса Франка, а також дізнатись про Івана Франка та його родину. Екскурсія  цікава, жива, подекуди навіть дотепна. Наша група різнорідна, але всі залишились задоволені почутим і побаченим. Щиро дякуємо працівникам музею.
Наталія