Свідоцтво Тараса Франка про закінчення семінару доктора Тадеуша Сінко

Дата: 15 березня 1912 р.

Місце: Львів

Оригінал

Матеріал: папір, чорнило

Кольоровий типографський друк, рукопис, з підписом та печаткою.

1 арк.

Документ написано чорним чорнилом на стандартному типографському бланк, завірений підписом керівника семінаріума, доктора Т. Сінко. У верхній правій частині – фіскальна марка, нижче – кругла печатка. Успіхи Т. Франка оцінено як «дуже добрі». Текст на лицьовому боці аркуша.

Документ засвідчує, що Т. Франко студент філософського факультету Львівського університету, протягом зимового семестру 1911 – 1912 рр., був слухачем курсу грецької філології професора Т. Сінко. В період участі у великому семінаріумі (курсі семінарських занять),  підготував, а під час занять і прочитав, перекладені ним уривки з твору Демосфена «Про вінок».

  1907 року Т. Франко втупив на філософський факультет Львівського університету, разом з братом Андрієм студіював класичну філологію, до якої мав надзвичайний хист. У 1909 – 1910 р. навчався у Віденському університеті, але через матеріальні нестатки змушений був повернутися до Львова. Закінчив навчання у 1912 р.

 Мова документу: польська.

Стан збереження: добрий

Документ зберігався у приватному архіві родини Т. Франка, переданий до фондової колекції Квартири-музею родини Івана Франка у Києві Роландом Франком у 2016 р.

 

 


Ми з вдячністю приймаємо ваші теплі слова!
Ваша думка надзвичайно важлива для нас.

Вітаю! Нарешті маємо у Києві музей  Івана Франка і його родини – з чим Вас усіх вітаю! Чудова експозиція, гідна нашого Каменяра. Вражений експонатами,  а автентичні документи – вражають. Щира подяка усім, хто долучився до створення музею. Плідної Вам праці й надалі. А Роландові  Франку – многая літа!

Дмитро
Отримали величезне задоволення, поринувши в домашню атмосферу Франкової  родини. Величезне Вам дякуємо за цей музей. Його неймовірну, неповторну атмосферу хочеться пити великими ковтками. А цікаві факти про Івана  Франка і його дітей захоплюють.
Taisa Lu
Наш колектив захоплений всім що побачив у цьому чудовому музеї. Від усієї душі ми вдячні що у Києві існує такий музейний заклад, де можна пізнати непросту  історію життя Тараса Франка, а також дізнатись про Івана Франка та його родину. Екскурсія  цікава, жива, подекуди навіть дотепна. Наша група різнорідна, але всі залишились задоволені почутим і побаченим. Щиро дякуємо працівникам музею.
Наталія