Свідоцтво Тараса Франка про участь у семінарі з грецької мови

Дата: 24 липня 1909 р.

Місце: Львів

Оригінал

Матеріал: папір, чорнило

Кольоровий друк, рукопис, з підписом та печаткою.

1 арк.

Документ написано чорним чорнилом на стандартному типографському бланку. Завірений підписом керівника семінаріума. У верхній правій частині – фіскальна марка, нижче – кругла печатка. Текст на лицьовому боці аркуша. У верхній частині від руки вписано цифру «5» кількість годин колоквіума : “WAZNE ZA 5 GODZ KOLOK»

Документ засвідчує, що Т. Франко протягом літнього семестру 1908 – 1909 рр. був  учасником курсу семінарів з грецької мови, впродовж цього часу виконав  роботу з перекладу творів Софокла, зачитавши її на заняттях .  Успіхи оцінено як «добрі».

Тарас Франко з юних років захоплювався античною культурою.  Ще 1907 р. він опублікував у часописі «На розсвіті» власний переклад драми Софокла «Ойдип на Кльонос». У 1908 р. Тарас підготував переклади й інших  творів Софокла, а саме «Антіґона», «Аяс», «Філоктет», «Трахіянки», «Ойдип на Кольонос», «Король Ойдип», «Електра». Активно працював він й над текстами інших античних та європейських авторів.

 Мова документу: польська.

Стан збереження: задовільний, є втрати по нижній частині документу.

Документ зберігався у приватному архіві родини Т. Франка, переданий до фондової колекції Квартири-музею родини Івана Франка у Києві Роландом Франком у 2016 р.

 

 


Ми з вдячністю приймаємо ваші теплі слова!
Ваша думка надзвичайно важлива для нас.

Вітаю! Нарешті маємо у Києві музей  Івана Франка і його родини – з чим Вас усіх вітаю! Чудова експозиція, гідна нашого Каменяра. Вражений експонатами,  а автентичні документи – вражають. Щира подяка усім, хто долучився до створення музею. Плідної Вам праці й надалі. А Роландові  Франку – многая літа!

Дмитро
Отримали величезне задоволення, поринувши в домашню атмосферу Франкової  родини. Величезне Вам дякуємо за цей музей. Його неймовірну, неповторну атмосферу хочеться пити великими ковтками. А цікаві факти про Івана  Франка і його дітей захоплюють.
Taisa Lu
Наш колектив захоплений всім що побачив у цьому чудовому музеї. Від усієї душі ми вдячні що у Києві існує такий музейний заклад, де можна пізнати непросту  історію життя Тараса Франка, а також дізнатись про Івана Франка та його родину. Екскурсія  цікава, жива, подекуди навіть дотепна. Наша група різнорідна, але всі залишились задоволені почутим і побаченим. Щиро дякуємо працівникам музею.
Наталія