СКУЛЬПТУРНА КОМПОЗИЦІЯ У КИЄВІ

Чому потрібно звести повноформатну скульптурну композицію Іванові Франку в Києві

Іван Франко є символом єдності українського народу та європейських устремлінь. Його твори пронизані закликами до єдності українців, які були розкидані між різними імперіями. Навіть на власному життєвому прикладі Іван Франко продемонстрував єдність Галичини з Великою Україною: у травні 1886 року в Києві Іван Франко одружився з панночкою, родом зі Слобожанщини, Ольгою Хоружинською.

Іван Франко – це епоха в історії та культурі України. Безліччю зв’язків він поєднаний з літературними, культурними і суспільно-політичними процесами в Україні та світі. Франкового «духа печать» допомагає зміцнювати українську національну ідею, загальнолюдські ідеали гуманізму, гуртує культуротворче й державотворче українство в Україні та за її межами.

Існуюче погруддя  Івана Франка в однойменному сквері звужує цю постать і скоріше належить до архітектурного комплексу Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. Крім усього, це копія аналогічного погруддя Івана Франка у місті Бориславі Львівської області. Таке увіковічення постаті Івана Франка і його ролі в державотворчих процесах та розвитку української науки і культури у столиці України є неспівмірним.

Ким є Іван Франко для нашої держави

Якщо Тарас Шевченко є серцем українського народу, Леся Українка – душею українців, то Іван Франко –  розумом Української нації!

Івана Франка ми називаємо Каменярем за його завзятість і боротьбу; українським Мойсеєм – за прагнення здобути свободу для українців; універсальним генієм – за всеосяжність і розмаїття знань; національним пророком – бо ставив собі за мету здобути щасливу долю свого народу і прагнув побудувати сильну державу, титаном праці – бо його науковий і творчий доробок налічує понад 6000 творів.

Попри те що Івана Франка радянські ідеологи вважали галицьким письменником, він розвинув ідею Тараса Шевченка про створення єдиної української нації. Тарас Шевченко розбудив українців, а Іван Франко нас вчить, як стати успішними і незалежними.

Іван Франко є символом європейського виміру української ідентичності. Це чи не єдиний вчений кінця ХІХ століття, який бачив Україну серед європейських країн. Сотні його наукових, публіцистичних і художніх творів присвячені розвитку особистості, громад і суспільства за європейським зразком.

Іван Франко є співзасновником і головою першої української політичної партії європейського стилю.

Іван Франко – це постать, яка продовжує надихати нові покоління до боротьби за Україну, її незалежність, волю і самоідентичність.

Презентація скульптурної композиції

Міжнародний фонд Івана Франка найближчим часом презентуватиме і винесе на обговорення проєкт повноформатної скульптурної композиції Іванові Франку в Києві, яка має стати найкрасивішим монументом Києва.

Усі деталі згодом…

Підтримати спорудження

Повноформатна скульптурна композиція створюватиметься за кошти благодійників, спонсорів і меценатів та з допомогою індивідуальних пожертв.

Вартість проєкту стане відомою після затвердження макета скульптурної композиції та проєктно-кошторисної документації.

Для акумулювання коштів Міжнародний фонд Івана Франка відкрив спеціальний благодійний рахунок в АТ “Європейський Промисловий Банк”.

Усі прізвища доброчинців, які зроблять свій внесок і підтримають пам’ять про Івана Франка у такий спосіб, будуть закарбовані на монументі.

Кошти можна перерахувати на спеціальний рахунок:

Для благодійних внесків у гривні:

Р/р UA183770900000026008001303489

в АТ «ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПРОМИСЛОВИЙ БАНК»

МФО 377090

ОТРИМУВАЧ: БО «Міжнародний фонд Івана Франка»

ЗКПО 39896543

м. Київ, вул. Володимирська, 48 а. оф.15

ПРИЗНАЧЕННЯ ПЛАТЕЖУ: благодійний внесок на спорудження скульптурної композиції Іванові Франку в Києві.

Для благодійних внесків у доларах США: 

Beneficiary Charity Organization «Ivan Franko International Fund»

Volodymyrs’ka str,48a, of.15, Kyiv, Ukraine

Intermediary Bank The Bank of New York Mellon SWIFT: IRVTUS3N
CORRESPONDENT BANK FIRST UKRAINIAN INTERNATIONAL BANK, KIEV, UKRAINE SWIFT: FUIBUA2X
Beneficiary bank Acc. UA253282090000016000010059139

JSC “EIB”,  KIEV, UKRAINE

SWIFT: EUOMUA2X

Beneficiary  Acc. UA183770900000026008001303489

IMPORTANT: In the NOTE field of your bank transfer / money transfer, specify: Charitable donations to the monument to Ivan Franko in Kyiv. Please do not leave other comments

Для благодійних внесків у ЄВРО:

Beneficiary Charity Organization «Ivan Franko International Fund»

Volodymyrs’ka str,48a, of.15, Kyiv, Ukraine

Intermediary Bank COMMERZBANK AG, FRANKFURT / MAIN, GERMANY SWIFT: COBADEFF
CORRESPONDENT BANK FIRST UKRAINIAN INTERNATIONAL BANK, KIEV, UKRAINE SWIFT: FUIBUA2X
Beneficiary bank ACC. UA333348510000016008804559139 JSC “EIB”, KIEV, UKRAINE SWIFT: EUOMUA2X
Beneficiary  Acc. UA183770900000026008001303489

IMPORTANT: In the NOTE field of your bank transfer / money transfer, specify: Charitable donations to the monument to Ivan Franko in Kyiv. Please do not leave other comments

Ідея спорудження

Ідея створення повноформатної скульптурної композиції  Іванові Франку в Києві належить його онуку Роландові Франку.

У 2006 році було видано Указ Президента України № 727/2006 «Про заходи щодо вивчення та популяризації духовної спадщини Івана Франка». З 2015 року Міжнародний фонд Івана Франка  неодноразово звертався до міської влади із проханням виділити належне місце під пам’ятник Іванові Франку.

У 2016 році впливові науковці публічно звернулися до влади із проханням побудувати у столиці повноформатний пам’ятник українському генію. За спорудження у столиці України повноформатного монумента Іванові Франку боролися:  Роланд Франко, Міжнародний фонд Івана Франка, Тамара Смовженко, Дмитро Павличко, Тарас Кучма, Оксана Юринець та різні громадські та політичні діячі.

Завдячуючи Віталію Романчукевичу, Євгенові Кузьменку, Марині Хонді та всім поціновувачам творчості Івана Франка багатолітня мрія Роланда  Тарасовича  здійснюється. У серпні 2021 році Київський міський голова Віталій Кличко виділив місце на перехресті вулиць Липської та Інститутської для спорудження повноформатної скульптурної композиції  Іванові Франку.

Міжнародний фонд Івана Франка дякує Київському міському голові Віталію Кличку за рішення про виділення земельної ділянки для спорудження повноформатної скульптурної композиції Іванові Франку в Києві.

Інформація про відкриття і освячення пам’ятного знака на місці спорудження повноформатної скульптурної композиції Іванові Франкові у м. Києві

9 вересня, в урядовому кварталі Києва було закладено камінь, де буде споруджена скульптурна композиція генію української нації  – Іванові Франкові.

Чин освячення здійснили:

Владика АГАПІТ – архієпископ Вишгородський, намісник Михайлівського золотоверхого монастиря Православної Церкви України.

Владика ЯКІВ (МАКАРЧУК) – архієпископ Дрогобицький і Самбірський Православної Церкви України;

Протоієрей АНДРІЙ БЕЗУШКО – настоятель церкви Перенесення мощей святителя Миколая ПЦУ у смт. Нагуєвичі,

Протоієрей ІГОР ШАБАН – голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин.

Участь у церемонії взяли:

Київський міський голова ВІТАЛІЙ КЛИЧКО

Правнук Івана Франка ПЕТРО ГАЛУЩАК

Заступниця голови Київської міської адміністрації МАРИНА ХОНДА

Директор-розпорядник БО «Міжнародний фонд Івана Франка» ІГОР КУРУС

Ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка ВОЛОДИМИР БУГРОВ

Директор Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка МИХАЙЛО ЗАХАРЕВИЧ

Дрогобицький міський голова ТАРАС КУЧМА

Співзасновниця БО «Міжнародний фонд Івана Франка» ОЛЬГА НИЖНИК

Директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» БОГДАН ЛАЗОРАК

Голова Печерської районної державної адміністрації у м. Києві НАТАЛІЯ КОНДРАШОВА