Рукопис “Історія моєї хвороби”

Цифрова копія першої сторінки рукопису Івана Франка «Історія моєї хвороби». Автограф Андрія Франка.

 Оригінал документа, записаний рукою А. Франка, зберігається у Відділі рукописних фондів і текстології Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України.

Дата: 1908 р.

Місце: Ліпік.

Матеріал: Папір, чорнило. 

Рукопис, записаний рукою А. Франка. Документ написано на  ?  аркушах  паперу чорним чорнилом  рукою Андрія Франка.

У документі йдеться про перебіг недуги Івана Яковича. Письменник зафіксував особливості свого духовного та фізичного стану.

Документ вперше опубліковала Ярослава Мельник 1998 р. у збірнику «Парадигма» (Історія моєї хвороби. Листи з 1908 року. Упор. Я. Мельник / І. Франко // Парадигма. – 1998. – Вип. 1. – С. 178–192. Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/paradig_1998_1_20.


Ми з вдячністю приймаємо ваші теплі слова!
Ваша думка надзвичайно важлива для нас.

Вітаю! Нарешті маємо у Києві музей  Івана Франка і його родини – з чим Вас усіх вітаю! Чудова експозиція, гідна нашого Каменяра. Вражений експонатами,  а автентичні документи – вражають. Щира подяка усім, хто долучився до створення музею. Плідної Вам праці й надалі. А Роландові  Франку – многая літа!

Дмитро
Отримали величезне задоволення, поринувши в домашню атмосферу Франкової  родини. Величезне Вам дякуємо за цей музей. Його неймовірну, неповторну атмосферу хочеться пити великими ковтками. А цікаві факти про Івана  Франка і його дітей захоплюють.
Taisa Lu
Наш колектив захоплений всім що побачив у цьому чудовому музеї. Від усієї душі ми вдячні що у Києві існує такий музейний заклад, де можна пізнати непросту  історію життя Тараса Франка, а також дізнатись про Івана Франка та його родину. Екскурсія  цікава, жива, подекуди навіть дотепна. Наша група різнорідна, але всі залишились задоволені почутим і побаченим. Щиро дякуємо працівникам музею.
Наталія