Польський паспорт Петра Франка

Паспортна книжка Петра Франка (польський паспорт)

Цифрова копія розвороту 2-ї і 3-ї сторінки. Оригінал зберігається у Центральному державному історичному архіві України, м. Львова (ЦДІАК України у Львові, ф. 640, оп. 1, спр. 3, арк. 32зв.–33).

Дата: 4 травня 1922 р.

Місце: Відень

Матеріал оригіналу: папір, чорнило

Друк, рукопис, з підписом П. Франка + фото.

Опис:  Документ – стандартний, типографський, дані вписані від руки чорним чорнилом. На лівому розвороті вміщено погрудне фото Петра Франка (одягнений у кітель військового зразка, з коротко стиженим волоссям). У нижній частині фото – залишки печатки.  На правому розвороті у відповідних графах вписані особові дані власника документа: професія, місце і дата народження, прикмети. Внизу – підпис П. Франка латиницею. 

1919 р. Петро Іванович залишив авіацію. У квітні його відрядили до Белграда з місією Червоного Хреста у справах полонених. Довідавшись про падіння ЗУНР, Петро Франко перебрався до Відня, 1920 р. туди ж переїхала і його дружина. В Австрії подружжя проживало до 1922 р.

Судячи з усього, даний документ був виданий П. Фраку перед поверненням з Відня на Українські терени. До Галичини подружжя Франків повернулося у травні 1922 р.


Ми з вдячністю приймаємо ваші теплі слова!
Ваша думка надзвичайно важлива для нас.

Вітаю! Нарешті маємо у Києві музей  Івана Франка і його родини – з чим Вас усіх вітаю! Чудова експозиція, гідна нашого Каменяра. Вражений експонатами,  а автентичні документи – вражають. Щира подяка усім, хто долучився до створення музею. Плідної Вам праці й надалі. А Роландові  Франку – многая літа!

Дмитро
Отримали величезне задоволення, поринувши в домашню атмосферу Франкової  родини. Величезне Вам дякуємо за цей музей. Його неймовірну, неповторну атмосферу хочеться пити великими ковтками. А цікаві факти про Івана  Франка і його дітей захоплюють.
Taisa Lu
Наш колектив захоплений всім що побачив у цьому чудовому музеї. Від усієї душі ми вдячні що у Києві існує такий музейний заклад, де можна пізнати непросту  історію життя Тараса Франка, а також дізнатись про Івана Франка та його родину. Екскурсія  цікава, жива, подекуди навіть дотепна. Наша група різнорідна, але всі залишились задоволені почутим і побаченим. Щиро дякуємо працівникам музею.
Наталія