Петро Франко з дружиною Ольгою (з дому – Білевич)

Петро Франко з дружиною Ольгою (з дому – Білевич)

Цифрова копія. Оригінал зберігається у Центральному державному історичному архіві України, м. Львова (ЦДІАК України у Львові, ф. 640, оп. 1, спр. 10, арк. 25).

Дата: 1920 р.

Місце зйомки: Відень

Техніка: фотодрук, сепія

Розмір:

Опис: На світлині зображено молодих чоловіка та жінку – Петра та Ольгу Франків. Зображення погрудне, на світлому нейтральному фоні. Петро Франко одягнений у френч військового зразка, Ольга у європейське вбрання світлого кольору, на голові має темний капелюшок.

Дружина Петра Франка, Ольга-Марія з роду  Білевичів (1896–1987).

Народилася  23 липня 1896 р. у с. Вирів Камʼянецького повіту (нині Камʼянка-Бузький район Львівської області) у родині священика Теодора Білевича (20 червня 1859 – 17 жовтня 1914) та Ольги з Базилевичів (1862 ‒ 30 серпня 1958). Батько упродовж 1886–1905 рр. був парохом храму Преображення Господнього у с. Вирові, а у 1905–1911 рр. парохом м. Буська на Львівщині.

Одружилися П. Франко і О. Білевич 4 лютого 1919 р.  у с. Красному. На весіллі, що відбувалося у с. Полонична були присутні старшини з Летунського відділу УГА. Перші місяці після одруження молода сімʼя жила в Красному. 14 квітня 1919 р. Петро Франко отримав наказ виїхати до м. Білгорода, столиці Королівства сербів, хорватів і словенців (нині Сербія) з місією Червоного Хреста в справах полонених колишньої австрійської армії, а згодом перебрався до Відня. 1920 р. до Відня приїхала до чоловіка і Ольга, де вона записалася на дворічні курси кулінарії при Вищій школі сільського господарства (відділ кулінарії). До 21 травня 1922 р. подружжя проживало у Відні, точніше, місцем їхнього мешкання стало курортне містечко Баден (26 км від Відня; вул. Marchetstrasse, 35).


Ми з вдячністю приймаємо ваші теплі слова!
Ваша думка надзвичайно важлива для нас.

Вітаю! Нарешті маємо у Києві музей  Івана Франка і його родини – з чим Вас усіх вітаю! Чудова експозиція, гідна нашого Каменяра. Вражений експонатами,  а автентичні документи – вражають. Щира подяка усім, хто долучився до створення музею. Плідної Вам праці й надалі. А Роландові  Франку – многая літа!

Дмитро
Отримали величезне задоволення, поринувши в домашню атмосферу Франкової  родини. Величезне Вам дякуємо за цей музей. Його неймовірну, неповторну атмосферу хочеться пити великими ковтками. А цікаві факти про Івана  Франка і його дітей захоплюють.
Taisa Lu
Наш колектив захоплений всім що побачив у цьому чудовому музеї. Від усієї душі ми вдячні що у Києві існує такий музейний заклад, де можна пізнати непросту  історію життя Тараса Франка, а також дізнатись про Івана Франка та його родину. Екскурсія  цікава, жива, подекуди навіть дотепна. Наша група різнорідна, але всі залишились задоволені почутим і побаченим. Щиро дякуємо працівникам музею.
Наталія