Петро Франко з дружиною Ольгою та донькою Вірою

Петро Франко з дружиною Ольгою та донькою Вірою

Цифрова копія. Оригінал зберігається у Центральному державному історичному архіві України, м. Львова (ЦДІАК України у Львові, ф. 640, оп. 1, спр. 10, арк. 51).

Дата: 1924 р.

Місце зйомки: б/м

Техніка: фотодрук, чорно-білий

Розмір:

Опис: На світлині зображено трьох людей: чоловіка і жінку молодого віку (Петро та Ольга Франки) та дворічну дівчину (віру Франко). Світлина зроблена в інтер’єрі приміщення, судячи з усього – фотоательє, фон темний, Віра сидить на хутряному білому килимку. Зображення – по пояс. П. Франко одягнений у світло-сірий піджак, білу сорочку, на шиї – краватка-метелик. Ольга у темній сукні, з короткою стрижкою. Віра – у білій сукні, білих з орнаментом гольфах та темних черевичках.

22 травня 1922 р. подружжя Франків повернулося з Відня до Галичини. У Львові облаштуватися їм не вдалося. Родина переїхала до Коломиї.  11 вересня 1922 р. П. Франко влаштувався контрактовим учителем у Коломийську державну гімназію. А дружина переїхала до нього згодом. До того деякий час проживала  у своїх родичів у с. Полонична. Там 31 січня 1923 р. народилася їхня старша донька Віра-Марія. Того ж 1923 р. П. Франко одержав диплом Львівської політехніки за спеціальністю інженера-хіміка (1914 р. скласти вирішальний іспит перешкодив початок війни), але й це не допомогло отримати посади за фахом, на посаді вчителя П. Франко працював до 1930 р. Там же, у Коломиї,  24 січня 1925 р. народилася молодша донька П. Франка, Іванна-Олександра.


Ми з вдячністю приймаємо ваші теплі слова!
Ваша думка надзвичайно важлива для нас.

Вітаю! Нарешті маємо у Києві музей  Івана Франка і його родини – з чим Вас усіх вітаю! Чудова експозиція, гідна нашого Каменяра. Вражений експонатами,  а автентичні документи – вражають. Щира подяка усім, хто долучився до створення музею. Плідної Вам праці й надалі. А Роландові  Франку – многая літа!

Дмитро
Отримали величезне задоволення, поринувши в домашню атмосферу Франкової  родини. Величезне Вам дякуємо за цей музей. Його неймовірну, неповторну атмосферу хочеться пити великими ковтками. А цікаві факти про Івана  Франка і його дітей захоплюють.
Taisa Lu
Наш колектив захоплений всім що побачив у цьому чудовому музеї. Від усієї душі ми вдячні що у Києві існує такий музейний заклад, де можна пізнати непросту  історію життя Тараса Франка, а також дізнатись про Івана Франка та його родину. Екскурсія  цікава, жива, подекуди навіть дотепна. Наша група різнорідна, але всі залишились задоволені почутим і побаченим. Щиро дякуємо працівникам музею.
Наталія