Петро Франко в однострої Української галицької армії

Петро Франко в однострої Української галицької армії

Цифрова копія. Оригінал зберігається у Центральному державному історичному архіві України, м. Львова (ЦДІАК України у Львові, ф. 640, оп. 1, спр. 10, арк. 45).

Дата: 1919 р.

Місце зйомки: б/м

Техніка: фотодрук, сепія

Розмір:

Опис:

На світлині зображено Петра Франка одягненого у форму УГА з відзнаками, введеними у 1919 р.  (на комірі – зубчатка), нашивки на нижніх частинах рукавів (сотник). На голові П. Франка – кашкет. Світлина на світлому нейтральному фоні.

1916 р. П. Франка австрійське командування відрядило до летунської школи у Райльовац поблизу Сараєва. Окрім цього він пройшов вишкіл у Вінер-Нойштадті, де знаходилася Терезіанська військова академія – єдиний навчальний заклад Австрії з військової підготовки офіцерського складу.

Після Листопадового чину, в листопаді 1918 р., П. Франко виступив з пропозицією утворення авіаційного відділу УГА. Керівництво погодилось на пропозицію.  1 грудня 1918 р. поручник Петро Франко був призначений командантом Летунського відділу УГА (до 26 березня 1919 р.) і референтом летунства при Державнім Секретаріаті Військових Справ (до 10 квітня 1919 р.).

За успіхи в організації Летунського відділу УГА Петро Франко 1 січня 1919 р. отримав звання сотника.

 

 


Ми з вдячністю приймаємо ваші теплі слова!
Ваша думка надзвичайно важлива для нас.

Вітаю! Нарешті маємо у Києві музей  Івана Франка і його родини – з чим Вас усіх вітаю! Чудова експозиція, гідна нашого Каменяра. Вражений експонатами,  а автентичні документи – вражають. Щира подяка усім, хто долучився до створення музею. Плідної Вам праці й надалі. А Роландові  Франку – многая літа!

Дмитро
Отримали величезне задоволення, поринувши в домашню атмосферу Франкової  родини. Величезне Вам дякуємо за цей музей. Його неймовірну, неповторну атмосферу хочеться пити великими ковтками. А цікаві факти про Івана  Франка і його дітей захоплюють.
Taisa Lu
Наш колектив захоплений всім що побачив у цьому чудовому музеї. Від усієї душі ми вдячні що у Києві існує такий музейний заклад, де можна пізнати непросту  історію життя Тараса Франка, а також дізнатись про Івана Франка та його родину. Екскурсія  цікава, жива, подекуди навіть дотепна. Наша група різнорідна, але всі залишились задоволені почутим і побаченим. Щиро дякуємо працівникам музею.
Наталія