Петро Франко серед учнів-руховиків товариства «Сокіл-Батько»

Петро Франко (п’ятий праворуч) серед учнів-руховиків товариства «Сокіл-Батько»

Зліва направо: Теодор Козловський, В. Пура,  Степан Гайдучок, Степан Цимбала,  Гнатів (учитель семінарії), Петро Франко, Гарасимів, Степан Кизима, Анататоль Лукашевич, Іван Сохацький

Дата: 1909 р.

Місце зйомки: б/м

Оригінал

Матеріал: фотопапір

Техніка: фотодрук, чорно-білий

Опис: На світлині зображено відділ учнів-руховиків львівського спортивного товариства «Сокіл-Батько», п’ятий праворуч – Петро Франко. На фото – десять чоловіків молодого віку, одягнених у спортивну форму  – темні майки і штани, що стоять в ряд, голови розвернуті на три чверті. Зображення вище колін. Фото зроблене на світлому фоні, в інтер’єрі приміщення.

На звороті світлини наліплено смугу паперу з машинописним текстом та рукописним правками і доповненнями Тараса Франка: «Права ліво (написано рукою Т. Франка, синім чорнилом, нижче машинописний текст:) З ліва на право Сохацький Лукашевич Кизима Гарасимів Франко Петро Гнатів Цимбала Гайдучок Пура В. Козловський Теодор. 1909 р». (Рік написано від руки Т. Франком).

Стан збереження: добрий

Легенда: Світлина зберігалася у приватному  архіві родини Франків. Передане до фондової колекції Роландом Франком у 2016 р.


Ми з вдячністю приймаємо ваші теплі слова!
Ваша думка надзвичайно важлива для нас.

Вітаю! Нарешті маємо у Києві музей  Івана Франка і його родини – з чим Вас усіх вітаю! Чудова експозиція, гідна нашого Каменяра. Вражений експонатами,  а автентичні документи – вражають. Щира подяка усім, хто долучився до створення музею. Плідної Вам праці й надалі. А Роландові  Франку – многая літа!

Дмитро
Отримали величезне задоволення, поринувши в домашню атмосферу Франкової  родини. Величезне Вам дякуємо за цей музей. Його неймовірну, неповторну атмосферу хочеться пити великими ковтками. А цікаві факти про Івана  Франка і його дітей захоплюють.
Taisa Lu
Наш колектив захоплений всім що побачив у цьому чудовому музеї. Від усієї душі ми вдячні що у Києві існує такий музейний заклад, де можна пізнати непросту  історію життя Тараса Франка, а також дізнатись про Івана Франка та його родину. Екскурсія  цікава, жива, подекуди навіть дотепна. Наша група різнорідна, але всі залишились задоволені почутим і побаченим. Щиро дякуємо працівникам музею.
Наталія