Петро Франко серед делегатів Повноважної Комісії Народних Зборів Західної України

Петро Франко  (перший ряд третій ліворуч) та Мар’ян Панчишин серед делегатів Повноважної Комісії Народних Зборів Західної України

 Цифрова копія. Оригінал зберігається у Центральному державному історичному архіві України, м. Львова (ЦДІАК України у Львові, ф. 640, оп. 1, спр. 10, арк. 14.).

Фото групове

Дата: за даними архіву – 1930-ті рр. (1939 р. – дата скликання зборів і приїзду делегації)

Місце зйомки: Львів (?)

Техніка: фотодрук, чорно-білий

Розмір:

Опис: На світлині зображено групу з 19 осіб (14 чоловіків, 5 жінок). У першому ряду посередині – Петро Франко, ліворуч нього – Мар’ян Панчишин – лікар і громадський діяч, організатор і голова Українського лікарського товариства, особистий лікар Андрея Шептицького, викладач Таємного університету.

Чоловіки одягнені у класичні костюми, двоє жінок на першому плані – у вишиванки з графічним орнаментом.

 22 жовтня 1939 р. відбулися вибори депутатів до Народних Зборів Західної України, на яких було обрано 1484 депутати. Серед них: П. Франко, К. Студинський,  І. Шурко, П. Тронько, О. луцький, Ф. Колеса, М. Панчишин та ін. До президії Зборів, що складалася з 43 осіб також увійшов П. Франко, М. Панчишин, К. Студинський, М. Кіх та ін.

30 жовтня 1939 р. Повноважна Комісія Народних Зборів Західної України приїхала до Києва, серед них: Петро Франко, проф. Кирило Студинський, проф. Марʼян Панчишин, Марія Кіх, Марія Соляк, Анна Гоголь та ін.

 


Ми з вдячністю приймаємо ваші теплі слова!
Ваша думка надзвичайно важлива для нас.

Вітаю! Нарешті маємо у Києві музей  Івана Франка і його родини – з чим Вас усіх вітаю! Чудова експозиція, гідна нашого Каменяра. Вражений експонатами,  а автентичні документи – вражають. Щира подяка усім, хто долучився до створення музею. Плідної Вам праці й надалі. А Роландові  Франку – многая літа!

Дмитро
Отримали величезне задоволення, поринувши в домашню атмосферу Франкової  родини. Величезне Вам дякуємо за цей музей. Його неймовірну, неповторну атмосферу хочеться пити великими ковтками. А цікаві факти про Івана  Франка і його дітей захоплюють.
Taisa Lu
Наш колектив захоплений всім що побачив у цьому чудовому музеї. Від усієї душі ми вдячні що у Києві існує такий музейний заклад, де можна пізнати непросту  історію життя Тараса Франка, а також дізнатись про Івана Франка та його родину. Екскурсія  цікава, жива, подекуди навіть дотепна. Наша група різнорідна, але всі залишились задоволені почутим і побаченим. Щиро дякуємо працівникам музею.
Наталія