Петро Франко під час служби в Легіоні УСС

Петро Франко під час служби в Легіоні УСС

Цифрова копія. Оригінал зберігається у Центральному державному історичному архіві України, м. Львова (ЦДІАК України у Львові, ф. 640, оп. 1, спр. 10, арк. 46).

 Фото портретне

Дата:  1914–1918 рр. – за УДІА України у Львові, за матеріалами Н. Тихлоз – «приблизно 1915 р.».

Місце зйомки: б/м

Техніка: фотодрук, чорно-білий

Розмір:

Опис:

Портретне, погрудне зображення Петра Франка, одягненого у форму УСС. Кітель з стоячим коміром, накладними верхніми кишенями. На комірі петлиці – по одній шестипроменевій зірці, нижче ліворуч – Срібна медаль За Хоробрість Другої Степені.  На голові – шапка-мазепинка (шапка названа на честь гетьмана Мазепи, модель розроблена членом Легіону УСС Левком Лепким на основі австро-угорської кепі та козацьких шапок 17-18 століття; мала попереду характерний V-подібний виріз на вилогах).

З початком І світової війни учасники Чорногірського пластового табору увійшли добровольцями до Легіону Українських Січових Стрільців, серед них і Петро Франко. У званні  «поручника» він був призначений розвідковим старшиною. Крім того,  на початку війни П. Франко займався організацією та залученням добровольців до лав УСС. На початку листопада 1915 р. у ході запеклих боїв на Тернопільщині за с. Семиківці, що на річці Стрипі, Петро Франко виявив особливу мужність і військовий талант. За ефективні дії  під час протинаступу на російські війська Петро Франко одержав “Срібну медаль За Хоробрість Другої Степени”.


Ми з вдячністю приймаємо ваші теплі слова!
Ваша думка надзвичайно важлива для нас.

Вітаю! Нарешті маємо у Києві музей  Івана Франка і його родини – з чим Вас усіх вітаю! Чудова експозиція, гідна нашого Каменяра. Вражений експонатами,  а автентичні документи – вражають. Щира подяка усім, хто долучився до створення музею. Плідної Вам праці й надалі. А Роландові  Франку – многая літа!

Дмитро
Отримали величезне задоволення, поринувши в домашню атмосферу Франкової  родини. Величезне Вам дякуємо за цей музей. Його неймовірну, неповторну атмосферу хочеться пити великими ковтками. А цікаві факти про Івана  Франка і його дітей захоплюють.
Taisa Lu
Наш колектив захоплений всім що побачив у цьому чудовому музеї. Від усієї душі ми вдячні що у Києві існує такий музейний заклад, де можна пізнати непросту  історію життя Тараса Франка, а також дізнатись про Івана Франка та його родину. Екскурсія  цікава, жива, подекуди навіть дотепна. Наша група різнорідна, але всі залишились задоволені почутим і побаченим. Щиро дякуємо працівникам музею.
Наталія