У 1956 році, до 100-річчя від дня народження Івана Франка, в Торонто Анна Ключко-Франко випустила свою найважливішу працю «Іван Франко і його родина. Спомини». Над мемуарами авторка працювала понад двадцять років. У вступному слові вона відзначила, що до написання її спонукав письменник Євген Маланюк: «Ви мусите їх (спомини) написати, бо це Ваш обов’язок, і тільки Ви з цілої родини, по великій людині – можете це виконати» [2].
Зі спогадів доньки дізнаємося про Івана Франка не лише як про письменника, поета, науковця, громадського діяча, а й як люблячого батька і чоловіка, завзятого рибалку і збирача грибів, мандрівника і природолюба.
У праці також йдеться про плани й переживання, що хвилювали тоді Івана Франка та якими він ділився у колі родини. Розказує донька і про рід Ольги Хоружинської, дружини Івана Франка. З теплом згадує Анна і про своїх братів– Андрія, Тараса й Петра.
Авторка розповіла не лише про родину, але й поділилася споминами про людей з найближчого оточення письменника. В одному зі своїх листів Анна Франко-Ключко писала: «Я старалася задокументувати факти з життя мого батька і цілої родини без фальшу й прикрашування, без замовчувань або переіначувань, що не раз приходилося мені робити з великим болем у серці » [2].
Відомий український вчений Іван Огієнко схвально оцінив мемуари Анни Франко-Ключко: «Наймолодша дочка І. Франка, безумовно, має добрий талант розповідати, – мова її точиться легко й цікаво. Вона любить природу й уміє її мальовничо описувати. Спомини її цікаві й цінні».
У фонді нашого музею є ювілейний примірник «Іван Франко і його родина», що вийшов у світ 1956 року в друкарні Видавничої Спілки «Гомін України». Це видання української діаспори в Торонто, опубліковане в серії «Політична Бібліотека Ліги Визволення України». Обкладинка примірника проілюстрована українським маляром-графіком, художником Богданом Стебельським. Отримали це видання ми від Канадсько-Українського Центру.