Фонд Франка завершив приймати роботи на конкурс “Стежками Каменяра”

Сьогодні завершився прийом робіт на IV Всеукраїнський учнівський літературно-мистецький конкурс «Стежками Каменяра». Вперше участь у конкурсі брали діти з українських діаспорних родин, що навчаються поза межами України.

Як повідомила координаторка проекту Ольга Нижник, цього року участь у конкурсі взяли 1070 учнів з України, Австралії, Канади, Швеції, Бельгії, Великобританії, які змагатимуться у чотирьох номінаціях – «Проза», «Поезія», «Драматургія» та «Найкраща ілюстрація до творів Івана Франка» – у двох вікових категоріях: 6-11 років та 12-16 років відповідно.

Найбільше творчих робіт представлено у номінації «Найкраща ілюстрація до творів Івана Франка» – 57,7%; у номінації «Поезія» – 24,3%; «Проза» – 16,7%; «Драматургія» – менш ніж 1% від загальної кількості.

Варто наголосити, що учні старшої школи були більш ініціативними – 54,4 % робіт від загальної кількості.

Найбільша кількість конкурсних робіт надійшла з Центральної України – 30%, а найактивнішими учасниками були учні зі Львівської області (149) та Дніпропетровської області – 128 конкурсантів.

До 1 лютого 2021 року організатори мають опублікувати списки учасників у кожній із номінацій на офіційному сайті Міжнародного фонду Івана Франка й на сторінці конкурсу «Стежками Каменяра» у фейсбуці та сформувати журі, яке вивчатиме роботи та визначатиме переможців.

Відповідно до Положення про Конкурс, оголосити переможців у кожній із номінацій та в обох вікових категоріях мають до 30 квітня, а нагородження відбудеться наприкінці травня 2021 року.

Нагадаємо, що Всеукраїнський учнівський літературно-мистецький конкурс «Стежками Каменяра» проводиться вчетверте і має на меті посилити творчу мотивацію у вивченні учнями закладів загальної середньої освіти творчості Івана Франка через створення літературно-мистецьких творів у різних жанрах, у яких працював І. Франко, та дослідити його літературну спадщину, наукову, культурологічну та громадську діяльність. Організаторами конкурсу є Міністерство освіти і науки України, Міжнародний фонд Івана Франка, Львівське товариство у м. Києві та Львівський національний університет імені Івана Франка.


Ми з вдячністю приймаємо ваші теплі слова!
Ваша думка надзвичайно важлива для нас.

Вітаю! Нарешті маємо у Києві музей  Івана Франка і його родини – з чим Вас усіх вітаю! Чудова експозиція, гідна нашого Каменяра. Вражений експонатами,  а автентичні документи – вражають. Щира подяка усім, хто долучився до створення музею. Плідної Вам праці й надалі. А Роландові  Франку – многая літа!

Дмитро
Отримали величезне задоволення, поринувши в домашню атмосферу Франкової  родини. Величезне Вам дякуємо за цей музей. Його неймовірну, неповторну атмосферу хочеться пити великими ковтками. А цікаві факти про Івана  Франка і його дітей захоплюють.
Taisa Lu
Наш колектив захоплений всім що побачив у цьому чудовому музеї. Від усієї душі ми вдячні що у Києві існує такий музейний заклад, де можна пізнати непросту  історію життя Тараса Франка, а також дізнатись про Івана Франка та його родину. Екскурсія  цікава, жива, подекуди навіть дотепна. Наша група різнорідна, але всі залишились задоволені почутим і побаченим. Щиро дякуємо працівникам музею.
Наталія