Диплом (грамота), виданий Петру Франку за ІІ місце у змаганнях з тенісу

Цифрова копія. Оригінал зберігається у Центральному державному історичному архіві України, м. Львова (ЦДІАК України у Львові, ф. 640, оп. 1, спр. 3, арк. 70).

Дата: 21 липня 1927 р.

Місце: Коломия

Матеріал: папір, чорнило, тканина, сургуч

 Кольоровий друк з рукописним доповненням

Документ – кольоровий друк з рукописними доповненнями. Чорним чорнилом від руки вписані дані П. Франка. Текст розміщений у правій нижній частині, ліворуч – зображення тенісиста. У лівому нижньому куті – червоно-біла стрічка (з двох полос, колір польського прапору) та сургучева печатка. Внизу два підписи, зроблені чорним та синім чорнилом.

У 1922  – 1930 рр. Петро Франко працював учителем фізичного виховання і географії у Коломийській державній чоловічій гімназії з українською мовою викладання. Одночасно він активізував діяльність спортивних осередків «Пласту» і «Соколу», організував спортивні секції з легкої атлетики, кошиківки (баскетболу), копаного м’яча (футболу), шахів, ситківки (великого тенісу) та ін. Часто за власні кошти закуповував для них інвентар. 21 липня 1927 р. він особисто взяв участь у змаганнях з великого тенісу і посів на них ІІ місце, за що і був нагороджений грамотою.

Мова документу:  польська.


Ми з вдячністю приймаємо ваші теплі слова!
Ваша думка надзвичайно важлива для нас.

Вітаю! Нарешті маємо у Києві музей  Івана Франка і його родини – з чим Вас усіх вітаю! Чудова експозиція, гідна нашого Каменяра. Вражений експонатами,  а автентичні документи – вражають. Щира подяка усім, хто долучився до створення музею. Плідної Вам праці й надалі. А Роландові  Франку – многая літа!

Дмитро
Отримали величезне задоволення, поринувши в домашню атмосферу Франкової  родини. Величезне Вам дякуємо за цей музей. Його неймовірну, неповторну атмосферу хочеться пити великими ковтками. А цікаві факти про Івана  Франка і його дітей захоплюють.
Taisa Lu
Наш колектив захоплений всім що побачив у цьому чудовому музеї. Від усієї душі ми вдячні що у Києві існує такий музейний заклад, де можна пізнати непросту  історію життя Тараса Франка, а також дізнатись про Івана Франка та його родину. Екскурсія  цікава, жива, подекуди навіть дотепна. Наша група різнорідна, але всі залишились задоволені почутим і побаченим. Щиро дякуємо працівникам музею.
Наталія