Анна Франко-Ключко, 40-ві рр.

Фото портретне

Цифрова копія. Оригінал зберігається у приватному архіві Галини Ключко

Дата:  поч. 1940-х рр.

Місце зйомки: б/м

Чорно-біле

Опис: Погрудне зображення Анни Франко-Ключко  в анфас.  На світлині зображено жінку середнього віку з забраним назад  світлим волоссям, у темному одязі (сукня) з білим комірцем, на шиї – ланцюжок.  Зображення набілому фоні. Дане фото вміщено на 3 сторінці паспортної книжки Анни Франко-Ключко, виданої їй у Відні.

1939 р. Анна Франко-Ключко з синами Тарасом та Мироном були депортовані з Довгого до Відня, а її чоловіка Петра Ключка відправили до концентраційного табору Ньїредьгаза. Анна домоглася звільнення П. Ключка з табору, і  родина емігрувала до Відня. У  1945 р. П. Ключко був вдруге заарештований, але вже радянськими спецслужбами за сфабрикованим звинуваченням у співпраці з нацистами (підставою став донос сусідки-австрійки). 1946 р. його було звільнено завдяки зусиллям Анни. Потому родина переїхала до Зальцбурга, де мешкала до смерті Петра Ключка у 1948 р., після чого Анна з молодшим залишила Австрію і перебралася до Канади, куди раніше вже переїхав Тарас Ключко.

Рубрика: нащадки Івана Франка, Анна Франко-Ключко.


Ми з вдячністю приймаємо ваші теплі слова!
Ваша думка надзвичайно важлива для нас.

Вітаю! Нарешті маємо у Києві музей  Івана Франка і його родини – з чим Вас усіх вітаю! Чудова експозиція, гідна нашого Каменяра. Вражений експонатами,  а автентичні документи – вражають. Щира подяка усім, хто долучився до створення музею. Плідної Вам праці й надалі. А Роландові  Франку – многая літа!

Дмитро
Отримали величезне задоволення, поринувши в домашню атмосферу Франкової  родини. Величезне Вам дякуємо за цей музей. Його неймовірну, неповторну атмосферу хочеться пити великими ковтками. А цікаві факти про Івана  Франка і його дітей захоплюють.
Taisa Lu
Наш колектив захоплений всім що побачив у цьому чудовому музеї. Від усієї душі ми вдячні що у Києві існує такий музейний заклад, де можна пізнати непросту  історію життя Тараса Франка, а також дізнатись про Івана Франка та його родину. Екскурсія  цікава, жива, подекуди навіть дотепна. Наша група різнорідна, але всі залишились задоволені почутим і побаченим. Щиро дякуємо працівникам музею.
Наталія