Анна Франко-Ключко, 1967

Анна Франко-Ключко в інтер’єрі власного помешкання в Торонто

Цифрова копія. Оригінал зберігається у приватному архіві Галини Ключко

Дата: 1967 р.

Місце зйомки: б/м [Торонто, Канада]

Кольорове

Опис: Попоясне зображення Анни Франко-Ключко. На світлині зображено жінку похилого віку, з зачісаним назад сивим волоссям, одягнену у темну сукню з білим мережаним жабо, на шиї – намисто червоного кольору. Анна стоїть в інтер’єрі кімнати власного помешкання, на задньому фоні стіна, завішена килимом червоного кольору з графічним орнаментом. У верхній частині висять три портрета (зображення кольорові): по центру (найбільший) портрет Івана Франка, ліворуч портрет І. Я. франка меншого розміру, праворуч – портрет Т. Г. Шевченка. Інтер’єр оформлено в українському національному стилі.

Тривалий час радянська влада не дозволяла Анні приїздити на територію України. Втім, 1967 р. їй все таки вдалося отримати візу, навесні того ж року вона приїхала до Києва. У 1967 році їй вдалося побувати у різних куточках України, зустрітися з родиною та друзями. Вдруге до Києва анна змогла приїхати у 1972 р.

В Канаді донька письменника прожила останніх 40 років. Жила разом зі своїм меншим сином Мироном, з невісткою Надією та онучкою Галиною, яка й дотепер мешкає в Торонто.

 


Ми з вдячністю приймаємо ваші теплі слова!
Ваша думка надзвичайно важлива для нас.

Вітаю! Нарешті маємо у Києві музей  Івана Франка і його родини – з чим Вас усіх вітаю! Чудова експозиція, гідна нашого Каменяра. Вражений експонатами,  а автентичні документи – вражають. Щира подяка усім, хто долучився до створення музею. Плідної Вам праці й надалі. А Роландові  Франку – многая літа!

Дмитро
Отримали величезне задоволення, поринувши в домашню атмосферу Франкової  родини. Величезне Вам дякуємо за цей музей. Його неймовірну, неповторну атмосферу хочеться пити великими ковтками. А цікаві факти про Івана  Франка і його дітей захоплюють.
Taisa Lu
Наш колектив захоплений всім що побачив у цьому чудовому музеї. Від усієї душі ми вдячні що у Києві існує такий музейний заклад, де можна пізнати непросту  історію життя Тараса Франка, а також дізнатись про Івана Франка та його родину. Екскурсія  цікава, жива, подекуди навіть дотепна. Наша група різнорідна, але всі залишились задоволені почутим і побаченим. Щиро дякуємо працівникам музею.
Наталія